Lacipil

Lacipil je preparát z lékové skupiny blokátorů kalciových kanálů, které se řadí mezi antihypertenziva. Účinnou látkou je sloučenina lacidipin.

Princip

Lacidipin má efekt na hladkou svalovinu cév včetně svaloviny srdečních věnčitých tepen. Látka svalovinu uvolní, tím rozšíří průměr cév a sníží jejich odpor proudící krvi.

Využití

Lacipil je účinný lék na vysoký tlak, velmi dobře se kombinuje s léky ze skupiny ACE-Inhibitorů a některými diuretiky. Kromě toho působením na svalovinu věnčitých tepen zlepšuje prokrvení srdce a tím může pomoci pacientům s anginou pectoris.

Dávkování: Záleží na doporučení předpisujícího lékaře, většinou podáváme dávku léku 2 až 4 miligramy denně. Maximální denní dávka je 6 miligramů a neměla by se překračovat.

Nevýhody

Lacipil může vyvolat bolesti hlavy a otoky dolních končetin, které jsou asi nejtypičtějším nežádoucím účinkem blokátorů kalciových kanálů. Přípravek se nepodává dětem a těhotným a kojícím ženám. Při předávkování lékem nebo v kombinaci s jinými léky na tlak může dojít k příliš velkému snížení krevního tlaku s možným kolapsem.
Nemoci a příznaky - Copyright © 2013